Uzavřené smyčky

Uzavřené smyčky jsou zajímavé tím, že při obvykle nízkém objemu vody, které se příliš neobměňuje, mají největší množství možných rizik. Také zde dodavatelé chemické úpravy vody nejvíc chybují. Ošetřit uzavřený systém je obvykle prověrkou kvalit a zkušeností dodavatele.Uzavřené systémy jsou ohroženy úplně všemi problémy, které může voda způsobit. Můžeme mít potíže se zarůstáním vodním kamenem, korozí, galvanickou korozí i biologickým růstem. Navíc nelze použít běžné prostředky, jak je známe z kotelen a chladicích věží.

Největším hitem posledních let s nejlepšími výsledky ohledně rovnoměrné koroze a kyslíkové koroze železa, které jsou největším strašákem uzavřených smyček, je ošetření pomocí molybdenanů, eventuálně pomocí přípravků, které kombinují molybdenan a silikáty, které vytvoří mikrotenkou pasivační vrstvu a zabrání přístupu kyslíku a tím i korozi kovu.
Většina uzavřených systémů kombinuje více kovů, obvyklá je kombinace oceli s mědí nebo jejími slitinami. Zde je velké riziko poškození systému vlivem galvanické koroze. Poznáme ji dříve, než se markantněji projeví, podle rozpuštěných iontů mědi v systémové vodě, jejichž koncentrace je vyšší, než ve vodě doplňovací, kde se obvykle vyskytuje v minimálním množství. V tom případě je nutné ošetřit systém pomocí azolů, které jsou velmi účinné a dlouhodobě ochrání váš systém.

uz1uz2

Najdete nás

  • Starobělská 1063/13
    Ostrava – Zábřeh
    Česká republika 700 30
  • +420 702 181 700
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kariéra

V případě zájmu vyplňte formulář v sekci kariéra.

Přejít na formulář